Aktualności

Wesołych Świąt Wielkanocnych

brak kategorii

Marek Burda

2019-04-21

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Czytaj więcej

Mistrzostwa Małopolski w Badmintonie

Marek Burda

2019-04-05

133 zawodników, prawie 250 rozegranych pojedynków, 16 kategorii wiekowych, dwa dni zmagań. Te liczby charakteryzują rozegrane w ostatni weekend w Niepołomicach Mistrzostwa Małopolski w badmintonie.

 Klub MKS Spartakus Niepołomice jako gospodarz zawodów, wystawił najliczniejszą ekipę:
Augustynek Jakub, Barwiołek Julia, Burda Adam, Duchnowska Amelia, Dymek Tomasz, Ferens Jakub, Gajoszek Malwina, Gibas Tomasz, Grudzień Maja,,Gwóźdź Aleksandra
Janczyk Hubert ,Janik Dariusz, Kapała Weronika, Klimek Mateusz, Kostieva Anastasia
Krechowiecka Zofia, Krupa Jakub, Kura Kinga, Kusak Beata,…

Czytaj więcej

9 rocznica Katastrofy Smoleńskiej

Marek Burda

2019-04-05

Stowarzyszenie Super Omnia Veritas jak co roku organizuje uroczystości związane z 9 rocznicą katastrofy smoleńskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich 10 kwietnia 2019 r. na godz. 18.00 na Msze św. do Kościoła pw. 10 Tysięcy Męczenników w Niepołomicach, a po Mszy na uroczystości pod pamiątkową tablica na murach Kościoła. Na plakacie szczegółowe informacje.  

Czytaj więcej

Podsumowanie kadencji

Marek Burda

2018-09-01

 

       

SZANOWNI PAŃSTWO!

Chciałbym w krótkiej formie przedstawić działania, które realizowałem w czasie kadencji 2014-2018 jako radny powiatu wielickiego. Po ukonstytuowaniu się rady objąłem zaszczytną funkcję Przewodniczącego Rady Powiatu Wielickiego. Jako radny działałem aktywnie przez 4 lata uczestnicząc w sesjach, komisjach, spotkaniach. Zabiegałem i realizowałem ważne dla lokalnej społeczności zadania. Na bieżąco informuję o swoich działaniach na swojej stronie internetowej oraz na facebooku.

 

Działalność w Radzie Powiatu obejmowała różne sfery działalności:

Najważniejsze działania:

Czytaj więcej

Zmiana siedziby Starostwa

Marek Burda

2018-09-01

ZMIANA SIEDZIBY STAROSTWA POWIATOWEGO W WIELICZCE

Od dnia 1.09.2018 r. następuje zmiana - nową siedzibą Starostwa Powiatowego w Wieliczce będzie Pałac Przychockich mieszczący się pod adresem: Rynek Górny 2, 32-020 Wieliczka.

W budynku mieszczą się: Rzecznik praw konsumenta, zespół radców prawnych, finanse i księgowość, edukacja, sport i zdrowie, zamówienia publiczne i inwestycje, kadry, promocja, biuro obsługi urzędu, biuro rady powiatu wielickiego, dziennik podawczy, biuro Rady Powiatu oraz Zarząd Powiatu

Dotychczasowa siedziba, budynek…

Czytaj więcej

Stypendia naukowe i artystyczne

brak kategorii

Marek Burda

2018-08-31

Stypendia naukowe i artystyczne

31 sierpnia 2018 r. mija termin składania wniosków o stypendia z Powiatowego Programu Stypendialnego dla uczniów zamieszkujących Powiat Wielicki lub uczęszczających do szkół prowadzonych przez Powiat Wielicki

Informacje dotyczące zasad przyznawania stypendiów oraz wzór wniosku znajdują się na stronie internetowej:

https://www.powiatwielicki.pl/aktualnosci,3879,stypendia-za-wyniki-w-nauce-oraz-za-osiagniecia-artystyczne-za-rok-szkolny-20172018.html

Zachęcam do składania wniosków.

Czytaj więcej

Bieg za Żubrem

Marek Burda

2018-07-13

Ach cóż to był za bieg

X jubileuszowa edycja Biegu za Żubrem za nami. Uczestniczyło 100 osób dorosłych oraz ponad 200 dzieci.

Najpierw odbyły się biegi dla dzieci, które organizowały grupy „Niepołomice Biegają” i MKS Spartakus Niepołomice. Kilkaset uczestników kilka kategorii wiekowych i mnóstwo radosnych twarzy, tak wyglądały te biegi. Wspólnie z Ilya Markowem instruowaliśmy uczestników jak najlepiej sobie poradzić z trasą. A dla każdego był medal oraz drobne upominki. 

Rywalizacja była zacięta, ale ostatecznie…

Czytaj więcej

MInister Adamczyk w Niepołomicah

Marek Burda

2018-07-13

Wizyta Ministra Adamczyka w Niepołomicach – efekt są pieniądze na zjazd z autostrady

 

Węzeł Niepołomice na autostradzie A4 musi powstać i powstanie" - zapewniał na niedawnym spotkaniu z mieszkańcami Niepołomic minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Na spotkanie z licznie przybyłymi mieszkańcami Niepołomic Pan Minister Andrzej Adamczyk zapewniał o dobrej atmosferze dla tej inwestycji w Ministerstwie Infrastruktury,.

O inwestycje i znalezienie niezbędnych na nią środków zabiegali m.in. radni powiatowi Prawa i Sprawiedliwości, którzy podkreślali rolę zjazdu…

Czytaj więcej

Muzeum u Benedyktynek

Marek Burda

2018-07-13

Powstanie ośrodek muzealny u Benedyktynek w Staniątkach

Projekt „Wirydarze dziedzictwa benedyktyńskiego” umożliwi Opactwu Benedyktynek w Staniątkach powstanie muzeum i wyremontowanie do tego celu całego skrzydła klasztoru.

By otrzymać unijne pieniądze  w wysokości 7 mln. zł potrzebny był tzw. wkład własny - 3 mln zł, co dla benedyktynek było kwotą nieosiągalną. Akcja gromadzenia tych funduszy trwała od jesieni 2017 roku.

 

Dzięki wpłatom tysięcy osób zebrano ponad milion złotych. Brakujące 2 mln zł pożyczył mniszkom powiat…

Czytaj więcej

U Prezydenta

brak kategorii

Marek Burda

2018-06-18

Dzień Samorządu Terytorialnego !!

W piątek, 25 maja 2018 r. na zaproszenie Prezydenta Andrzeja Dudy Radni Powiatu Wielickiego Roman Wcisło i Marek Burda  uczestniczyli w spotkaniu z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego w Pałacu Prezydenckim.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z okazji obchodzonego 27 maja Dnia Samorządu Terytorialnego, który uważa się za symboliczną datę narodzin polskiego samorządu lokalnego podkreślał, że istotą samorządu jest służba społeczeństwu, że trzeba mieć powołanie do tej służby, ale trzeba mieć też…

Czytaj więcej